in

POREČ: Tri prva mjesta za OŠ Finida na natjecanju iz informatike

Foto Oš Finida Poreč

Na održanom Županijskom natjecanju iz Informatike, 10. ožujka 2025. u Osnovnoj školi Jože Šurana u Višnjanu, učenici OŠ Finida postigli su izniman uspjeh osvojivši tri prva mjesta u različitim kategorijama.

Kategorija: Algoritmi 5 (Programski jezik Python)

  • 1. mjesto – Evan Pilar

Kategorija: Digitalne kompetencije 5

  • 1. mjesto – Evan Pilar

Kategorija: Razvoj softvera

  • 1. mjesto – Aplikacija: SchoolApp

            Autori: Alen Mates i Denis Brković

Aplikacija “SchoolApp” predstavlja sveobuhvatan alat za upravljanje školskim poslovima, uključujući prijavu korisnika, prijavu kvarova domaru ili IT stručnjaku, kontrolu ulaza u školu te predaju putnih naloga. Razvijena je koristeći tehnologije HTML, CSS, JavaScript, Python, Django Framework i SQLite bazu podataka.

Mentor učenicima na natjecanju iz Informatike bio je Aleks Ružić.

Čestitamo Evanu Pilaru na iznimnom uspjehu i osvajanju dva prva mjesta što je dokaz njegovog izuzetnog znanja i predanosti, kao i timu “SchoolApp” na osvojenom prvom mjestu u kategoriji Razvoj softvera, poručili su iz OŠ Finida.

#OŠFinida #ŽupanijskoInformatika #Višnjan2025 #EvanPilar #SchoolApp #Poreč #IstraTalenti #PythonProgramiranje #DigitalneKompetencije #InovacijeMladih

Foto Tanja Kocijančić

Počela 53. Istarska rivijera u Poreču: Natječu se sinovi poznatih tenisača, među njima i sin Gorana Ivaniševića

Umjetnička šola Poreč koncertom Marca Gerolina otvara 18. Dane harmonike