POREČ: OŠ Finida osvojila zlato na Županijskom natjecanju u krosu

Foto Osnovna škola Finida osvojila zlato u krosu

Mladi atletičari Osnovne škole Finida Poreč pokazali su izvrsnu formu i osvojili brojne medalje na Županijskom natjecanju u krosu, održanom 16. listopada 2024. u Rovinju. Posebno se istaknuli dječaci 5. i 6. razreda koji su osvojili prvo mjesto i time si osigurali plasman na državnu razinu natjecanja!

dječaji zlato kros
Foto OŠ Finida Poreč

U konkurenciji od 10 ekipa, učenici OŠ Finida natjecali su se u kategorijama djevojčica i dječaka 5. i 6. razreda te 7. i 8. razreda. Djevojčice 5. i 6. razreda osvojile su odlično treće mjesto, dok su u starijoj kategoriji djevojčice zauzele četvrto mjesto, a dječaci peto. Učenike su pripremali učitelji Martin Šuran i Marin Šafradin.

Ovim su rezultatima naši učenici dokazali izvrsnu fizičku spremu i sportski duh.

Foto OŠ Finida

Kategorija natjecanja: KROS

Razina natjecanja: ŽUPANIJSKO

Datum održavanja: 16.10.2024.

Mjesto održavanja: ROVINJ

Ime mentora: Martin Šuran i Marin Šafradin

REZULTATI/OSVOJENA MJESTA: 1. mjesto i 3. mjesto za 5. i 6.razrede i 4. i 5. mjesto za 7. i 8. razrede

Natjecateljice: Leona Budinski, Emma Jurišević, Laura Kodrnja i Tara Šarac

U pet sati trkačkog programa, koliko je trajalo ovo najmasovnije županijsko natjecanje, prekrasnim stazama park šume, trčalo je preko 450 natjecatelja iz cijele Istarske županije, a održano je 12 utrka u šest starosnih kategorija osnovnih i srednjih škola. Da je atraktivnost kros trčanja u porastu, dokazuje i sve veći broj najmlađih natjecatelja, učenika prvih i drugih razreda srednje škole, koji se odlučuju za kros trčanje kao prvi sport. Trčanje u prirodi u organizaciji Školskog sportskog saveza Istarske županije, prometnulo se u najmasovnije sportsko natjecanje u Istarskoj županiji.