Porečki triatlonci na Zagreb3athlonu – Marko Horvat osvojio titulu prvaka Hrvatske

Foto Triatlon klub Poreč

Jučer je na Jarunu održan Zagreb3athlon. To je ujedno bilo i prvenstvo Hrvatske u sprint distanci (750m plivanja, 20km bicikliranja, 5km trčanja). Nastupila su trojica natjecatelja iz Triatklon kluba Poreč. Marko Horvat je nastupio u kategoriji M35, osvojio prvo mjesto i time postao prvak Hrvatske u sprint distanci za svoju dobnu skupinu.

Mladen Kerin i Elvis Đukić nastupili su u kategoriji M45 i zauzeli redom 5. i 6. mjesto. Mladen iz utrke u utrku poboljšava svoja vremena, a Elvisu je ovo bio tek drugi triatlon tako da su to odlični rezultati.

Uvjeti na utrci su bili dosta izazovni, započevši s plivanjem u Jarunu na 20 stupnjeva, potom bicikl po kiši na 12 stupnjeva i nakon toga su se svi promrzli uputili na trčanje.

-Lijepo je vidjeti da naši članovi ostvaruju impresivne rezultate na državnoj sceni, napisao je u priopćenju Triatlon klub Poreč.